zkušená žena

Ptákořezy 15

Kategorie: 
Jazyk: 

Ráno protivné řinčení budíku tentokrát probudilo i mne. Posledně jsem byl tak vymrdán, že jsem zaspal Miluščin odchod a kdyby mi nepřetočila budíka, asi bych zaspal i svůj první nástup do práce. Patřím k těm, kteří hrozně neradi vstávají a po probuzení se musím dlouze přemlouvat, abych se se vyhrabal z lůžka. Zato Miluška se projevila jako správné ranní ptáče. Okamžitě řinčícího trapiče zamáčkla, nastavila zvonění na 6. hodinu a pak vyskočila z postele téměř radostně. Že bychom si stříhli ranní čísílko nás ani nenapadlo. Já toho měl dost a co se týká Milušky, tak by jistě by nepohrdla, ale tlačil ji čas.

Líbí se povídka?

Ptákořezy 13

Kategorie: 
Jazyk: 

Rozvalený v pohodlném ušáku jsem nepřítomným pohledem zíral do stropu. Okolní ticho mě zcela fascinovalo. Po šichtě v pekelném rámusu na mne působilo téměř léčivě. Mozek, který zatím relaxoval, začal znovu odvíjet myšlenky.

Vybavil jsem si oběd v závodní jídelně. Obrovský sál, velký jak polovička fotbalového hřiště, stovky stolků po čtyřech místech, s ne příliš čistými ubrusy. Fronta u okénka, dohadování se o zvoleném druhu jídla, nafasování porce výměnou za stravenku a pochod k volnému stolku. Pak už zbývalo jen hodit do sebe nevábnou, hovnotvornou hmotu, označovanou jako šunkofleky a rychlým krokem se vrátit na pracoviště.

Líbí se povídka?

Ptákořezy 08

Kategorie: 
Jazyk: 

Spalo se mi nádherně. Nabyl jsem sice zvyklý spát ve dvojici a tak jsem i v tom stavu jakéhosi polovědomí musel respektovat, že postel nemám jen pro sebe. Tato nepohodlí však bylo vynahrazeno silnými, novými dojmy. Vnímal jsem příjemné, živočišné teplo ženského těla vedle sebe a to také způsobilo, že i v tom spánku podvědomí pracovalo. Péro mi opět ztuhlo, vyloženě překáželo a vlastně způsobilo, že jsem se najednou zase zcela probudil. Uvědomil jsem si potěšeně, že konečně spím se ženskou. Před tím jsem nikdy s žádnou nespal. Vždy to byly jen rychlovky při plném vědomí a žádný relax. A protože jsem byl postpuberťák, který většinou myslel jen na mrdání, pochopitelně mě napadlo, že když už mi Pán Bůh nadělil do postele tak výstavní ramlici, byl by hřích toho nevyužít.

Líbí se povídka?

Malé životní dobrodružství II. 02/10

Kategorie: 
Jazyk: 

MALÉ ŽIVOTNÍ DOBRODRUŽSTVÍ II – 2/10
Již se dost setmělo, když Daniel konečně doputoval k brance zahrady, kde zůstal překvapeně stát. V chatě byla tma. Došlo mu, že Monika je ještě u Roberta, což ho poněkud udivilo. Ačkoliv, kdo ví, co ji tak zdrželo. Mohl se vyskytnout nečekaný problém s Robertovou manželkou a tak prostě jen pomáhala. Nebo si to spolu zrovna rozdávali, ačkoliv se to nikdy předtím ze zásady nestalo, nebo… „Sakra, Danieli, přestaň jančit,“ přikázal si nahlas a s povzdechem nad svými hloupými nápady postoupil dál do chaty. Daniel rozsvítil, tašku jen tak ledabyle odhodil na postel, a protože cestou zapomněl koupit něco k jídlu, začal zjišťovat co je k mání. Samozřejmě že věděl, co najde, kus chleba a nějaká ta paštika či maso v konzervě byly vždy železnou zásobou, ale připadal si při tom hledání, jako kdyby chtěl zahnat jakousi osamělost.

Líbí se povídka?

Malé životní dobrodružství II. 01/10

Kategorie: 
Jazyk: 

MALÉ ŽIVOTNÍ DOBRODRUŽSTVÍ II – 1/10

Již v okamžiku, kdy opouštěl hotel a loučil se s Ilonou Daniel věděl, že cestu na chatku absolvuje pěšky. Pravda, představovalo to dobré dvě hodiny chůze, ale potřeboval si v hlavě přemlít a vyhodnotit události dne. Hlavně druhá polovina dne byla tak neuvěřitelná, že se nad ní musel zamyslet. Ráno vyšel do města s tím, že bude jen tak bloumat ulicemi a sledovat, jak se k němu, jako k bezdomovci, budou lidé chovat. Hlavně pak, jestli ostatní bezdomovci ho budou brát jako sebe samého. Lidé si ho nevšímali, a jediný bezdomovec, se kterým se potkal, ho zřejmě bral jako člověka se stejným osudem.

Líbí se povídka?

Stránky