v lese

Cernunnos

Kategorie: 
Jazyk: 

Lesem uháněl jelen, obrovský dvanácterák. Nepronásledovali ho psi ani lovci, jako tolikrát v minulosti. Naopak, běžel kvůli tomu, co cítil před sebou. Už to byly roky, co naposledy zápolil o laň se svými soky, roky, co se v něm probudilo milostné volání. Doběhl k okraji mýtiny, vyhlédl do slunečního svitu a opatrné zavětřil. Říjící laň cítil kousek před sebou, ale cítil i pach nebezpečí a zkušenost ho varovala, aby byl opatrný.

Líbí se povídka?

Je to ve hvězdách II 01

Kategorie: 
Jazyk: 

V červnu po dvou letech…

„Kdy už mě konečně vezmeš s sebou na to tvoje tajné místo?“ žadonila zase Vendy. „Už mi to slibuješ takovou dobu.“
„Já vím, promiň. Vždyť víš, že nějak nebyl čas. Ani si nepamatuju, kdy jsem tam byl naposledy,“ oponoval jí Bob.
„Já to vím, loni v létě.“
„No tak vidíš.“
„Fajn, tak se nachystej a v pátek vyrazíme, snad bude dobré počasí. Máme oba zkouškové, tak pojedeme.“

Líbí se povídka?

Povídky od hostinského stolu 1 - Výbuch.

Kategorie: 
Jazyk: 

Povídka první – Výbuch.
Venku se šeřilo a hospůdka uprostřed dědiny zela téměř prázdnotou. Až na skupinu stálých hostí v rohu výčepu. Hostinský Šmalda seděl za výčepem, dělal že čistí sklenice a bedlivě sledoval, jestli všichni mají nalito. V čele stolu seděl hranatý, prošedivělý Honza Kaláb.

Líbí se povídka?

Balada pro Zuzanu

Kategorie: 
Jazyk: 

Věnováno Zuzaně.
Duben 1994.
„Tak tady se mi bude rozhodně líbit,“ prohlásil jsem, když jsem s naditým kufrem na kolečkách vystoupil na konečné z příměstského autobusu. Přivítalo mne město, ozářené dopoledním sluncem dubnového dne. Okolní příroda si plnými doušky užívala jara. Na pupenech stromů bylo znát, že schází jen něco málo dnů, aby se rozvinuly do plných květů. Pamatoval jsem si to tu matně ze vzpomínek. Naposledy jsem tu byl jako student na školním výletě.

Líbí se povídka?

Na houbách

Kategorie: 

Bylo krásné letní počasí. Sluníčko svítilo a ptáčkové zpívali. Prostě idylka. Znáte to ne? Ne? Tak nevíte o co přicházíte. A jestli nevíte co je to procházka lesem, tak to už fakt přicházíte o hodně. Já tedy vím co je to procházka lesem. A také vím co to je být na houbách. To je tak. Já jsem se narodil a vyrůstal na vesnici. A proto se sem také rád vracím. Jo, jo, bylo léto, sluníčko svítilo a já si užíval dovolenou. A jo nebyl jsem sám. Byla tu i moje přítelkyně. Co vám budu povídat. Prostě idylka že.

Líbí se povídka?