táta

Silvestrovská oslava 01

Kategorie: 
Jazyk: 

Není nijak extra velká zima. Ba naopak. Ačkoliv je poslední den v roce, je prapodivně teplo. Ono deset stupňů Celsia opravdu vypadá divně. I já jsem se tak cítil. Seděl jsem, jako vždy, v obýváku a koukal na trapné pořady, co dávali v televizi. Přitom jsem přemýšlel, co vlastně dneska večer budu dělat. No, přemýšlet jsem moc nemusel. Věděl jsem přesně, co budu dělat. Budu s mámou, tátou a sestrou slavit konec roku.

Líbí se povídka?

Markův příběh 09

Kategorie: 
Jazyk: 

Prázdniny byly přibližně v polovině, což jsem pozoroval zejména na zvýšeném rejdění dětí v sousedních chatkách a přilehlých zahrádkách naši chatové kolonie v Petřvaldě. Užíval jsem si zaslouženého odpočinku nepracujícího důchodce. S prachama jsem sice vycházel jen tak tak, od důchodu k důchodu, ale o nějakou brigádu na přilepšení jsem si mohl nechat jenom zdát. V našich končinách byla a je už dlouhá léta vysoká nezaměstnanost a práci neměli ani lidé v produktivním věku. S trochou utažení opasku jsem však stále ještě vyžíval, i když veškeré zbytečnosti jsem musel silně omezit.

Líbí se povídka?

Ivka

Kategorie: 
Jazyk: 

IVKA
Když jsem vyšel z koupelny, chtěl jsem vypnout televizi. Z pokojíku Ivy, naší dcery, se ozývala tichá hudba a viděl jsem, že pode dveřmi prosvítá světlo. Protože už bylo pozdě, chtěl jsem jí říct, že by měla už spát. Otevřel jsem dveře a zůstal jsem jak přimražený.

Štítky: 
Líbí se povídka?

V nejvyšší nouzi 08

Kategorie: 
Jazyk: 

Pondělní ráno bylo tak protivné, jak jen pondělky dovedou být. Časné ranní vstávání se ještě doplnilo náhlou změnou počasí. Silně se ochladilo a chvílemi pršelo. Radek, který vstával nejdřív, se sám potichu odbavil, aby neprobudil ostatní spáče, kteří měli to štěstí, že vstávali o hodinu později.
Když zadrnčel budík Beatě, odevzdaně vstala a začala běžný denní rituál. Po osobní hygieně se pustila v kuchyni do přípravy snídaně pro sebe i pro Roberta. Když chystala pro oba i svačiny, náhle si uvědomila, že brácha je marodný a jak jej znala, mohla se vsadit, že využije

Štítky: 
Líbí se povídka?

Naplněná

Rozvedený otec žije se svoji dospělou dcerou. Když si všimne, že dcerka má náramně v oblibě okurky, začne pátrat. A zjistí, že tiché vody břehy melou…

Líbí se povídka?