klasika

Zábava na svatbě 05

Kategorie: 
Jazyk: 

Dny plynuly, Jitka rozhodně nestrádala, jen strejdu zase přepadaly košilaté myšlenky. Mlsně se olizoval, když si vzpomněl na slast, kterou s Jitkou prožíval. Jenže si vzpomněl i na nepovedenou poslední návštěvu a adrenalinové lesoparkové dobrodružství.

Líbí se povídka?

Jak na Nový rok, tak po celý rok.

Kategorie: 
Jazyk: 

Začalo to nevinně. Když se zohýbal pro sklenici kečupu nešťastně umístěnou v nejspodnějším fochu regálu, tak svým pozadím někoho nabral. Rychle se napřímil a otočil, připraven na omlouvání, když ji uviděl stát zčervenalou před sebou.
„Promiňte prosím, já nechtěl,“ začal.

Líbí se povídka?

Kristýnka 32 – Malá odměna

Kategorie: 
Jazyk: 

Ráno, když mě probudilo zazvonění budíku, jsem už ležel na gauči sám. Bylo půl osmé a na stolku už byla přichystaná snídaně.
„To je dost ospalče,“ ozvalo se z kuchyně.
„Dobré ráno a děkuju za snídani.“
„Dobré ráno. Nemáš zač, to já děkuju za včerejšek,“ švitořila Týnka, která neměla na sobě nic víc, než ručníkem omotané vlasy, jak se byla ráno vysprchovat.
Pustil jsem se do snídaně. Díky včerejšímu vysílení ve mně za chvilku zmizela.
„Tak co teď?“ zeptal jsem se, když Kristýnka odnášela talíř a hrnek od mé snídaně.
„Teď? Oblékat a jdeme na nádraží,“ odpověděla mi při umývání nádobí.
„Opravdu oblékat?“ ujišťoval jsem se a zezadu se k ní přitiskl.

Líbí se povídka?

Prázdniny u strejdy 1

Kategorie: 
Jazyk: 

Právě mi začaly prázdniny a tentokrát jsem si je chtěl pořádně užít, ale jako obvykle se něco pokazilo. Tentokrát tím „něco“ byli rodiče. Otec, jako správně zazobaný podnikatel, koupil mámě k jejich 20. letému výročí svatby měsíc dovolené v Karibiku. A jelikož na mě a ségru nějak zapomněl, tak nás, no tedy spíše mě, čekala role chůvy mé mladší sestry. Je známo, že holky dospívají dříve jak kluci, ale ségra byla zcela jistě výjimkou potvrzující toto pravidlo. Přestože byla dost stará na to jít k volbám, stále s ní třískala puberta jako v patnácti.

Štítky: 
Líbí se povídka?

Kristýnka 31 – Překvapení

Kategorie: 
Jazyk: 

Konečně tady byl pátek, poslední pracovní den, tedy kdybych si neprodloužil smlouvu. Skoro jsem toho začínal litovat. Dneska byl den blbec. Ráno se mi málem povedlo zaspat do práce, zapomněl jsem doma telefon, pro který jsem se musel vrátit. Jediné, co mě zachránilo, bylo zpoždění vlaku. Po příchodu do práce jsem měl na stole spoustu věcí k vyřízení a do toho všeho nám ještě v noci spadlo zálohování někde uprostřed operace. Takže bylo docela veselo a já nevěděl kam dřív skočit – instalace, opravy, zálohy a k tomu ještě spousta dalších věcí. Ani oběd jsem nestíhal. Už jsem se těšil, až vypadnu z práce a konečně vypnu.

Štítky: 
Líbí se povídka?

Stránky