voják a panička

Opušťák 02

Toto je 2 díl z 2 v seriálu Opušťák

Ráno mne probudily dvě věci: jednak tlak v močovém měchýři a pak sluneční paprsky, které pronikaly oknem i přes záclony do ložnice, kde mi svítily do tváře. Posadil jsem se a koukl vedle sebe. Blanka spala. Ležela na zádech a přikrývku měla sesunutu tak, že měla obnažená nahá prsa, levý

voják a dívka

Všechny moje lásky – Radka

Toto je 2 díl z 2 v seriálu Všechny moje lásky

Fanynova povídka Šupkunda a Fredův komentář ve mně oživily vzpomínky na jedno z mých nesčetných vojenských cvičení. Špatné zážitky časem vyprchají z paměti a zůstávají jen ty hezké, spojené s přátelstvím, odvahou a statečností, ale častěji s příběhy vojenských lásek, které jsme prožívali o to intenzivněji, protože byly příjemným vytržením

kulturní dům

Osudový okamžik 01

Toto je 1 díl z 3 v seriálu Osudový okamžik

OSUDOVÝ OKAMŽIK 1/3Je to už pár desítek let, co Antonín Kuba pracoval v pobočce jednoho strojírenského podniku jako zásobovač a tak trochu i jako skladník. Nastoupil tam hned po vojně a za pár roků si vydobyl slušnou pozici. To, když mu k běžným povinnostem přifařili i funkci vedoucího skladu.

Šikula 06

Toto je 6 díl z 12 v seriálu Šikula

ŠIKULA 6/12Šikula a Anděla Vostrá se zastavili uprostřed návsi. Předtím ovšem zaplatili vstupné 100 Kč, jak se sluší a patří, neboť sloužilo k uhrazení nákladů na Slavnost a na údržbu a opravu veškerého zařízení používaného k této příležitosti. Stáli a rozhlíželi se, pátrajíc po Šimonu Burákovi.

Šikula 05

Toto je 5 díl z 12 v seriálu Šikula

ŠIKULA 5/12Oněch pět fiktivních vesnic – Alíkov, Bulíkov, Culíkov, Dudlíkov a Ejhlíkov – mělo nejenom svérázné tradice, ale i svérázné oslavy. Státní svátky je zajímaly jen coby volné dny, měli přece své, ničím nezaměnitelné. Jedním z nich byl svátek Přírody, který se však skládal ze čtyř slavností – Jarní, Letní, Podzimní a Zimní.