Fantazy dovolená II. 01/10

Toto je 1 díl z 10 v seriálu Fantazy dovolená II.

FANTAZY DOVOLENÁ II – 01/10 Poznámka autora: Před dávnými časy jsem zde publikoval povídku FANTASY DOVOLENÁ. Protože se mi nepodařilo vymyslet vhodnější název, použil jsem opětovně tento a přidal k němu římskou II, protože s dějem původní povídky nemá vůbec nic společného. Přeji všem hezké počtení. Přešla zima, přešlo jaro, a já se cítil neobvykle unavený. Přitom jsem neměl nijak fyzicky namáhavou práci, spíše sedavou. Pracoval jsem jako knihovník v malé městské knihovně

Fantazy dovolená II. 02/10

Toto je 02 díl z 10 v seriálu Fantazy dovolená II.

FANTASY DOVOLENÁ II – 02/10 Do rozměrné jídelny jsem dorazil přesně v šest. V jedné čtvrtině místnosti bylo rozestavěno sedm stolů, další prostor byl prázdný (proč, to jsem se dozvěděl později). Všechna místa u stolů, až na to mé, byla již obsazena. Najít mé místo však bylo lehké. Každý stůl byl totiž opatřen jakýmsi “majáčkem”, opatřeným v určité výšce identifikačním číslem stolu, pod nímž ještě byla písmena, označující pozici židle.

Fantazy dovolená II. 03/10

Toto je 3 díl z 10 v seriálu Fantazy dovolená II.

FANTASY DOVOLENÁ II – 03/10 Ráno, přesně v sedm, začal hulákat budík, ať se vybatolím z postele. Z polospánku jsem ho začal ukecávat, že je moc brzy, ale nedal se a nepřestal, dokud jsem z té postele nevylezl. Protáhl jsem se, zakroužil rukama, dvakrát povyskočil (to bylo moje pravidelné ranní cvičení), a teprve pak si uvědomil, kde jsem a co všechno mne dnes čeká.

Fantazy dovolená II. 04/10

Toto je 4 díl z 10 v seriálu Fantazy dovolená II.

FANTASY DOVOLENÁ II – 04/10 Když jsem se přihrnul do jídelny, David i Barbora již seděli u stolu. „Tak co? Jaký to bylo?“ neudržel David svou zvědavost na uzdě. „Nikdy se nesvěřuju s tím, jaký to bylo,“ odmítl jsem cokoliv říci. „Zeptej se Lucie.“ Zklamaně protáhl obličej, až se Bára dala do smíchu. „Takhle se chová gentleman, Davide. To už bys moh vědět,“ pokárala ho v dobrém. Než však stačil zareagovat, přiřítila

Fantazy dovolená II. 05/10

Toto je 05 díl z 10 v seriálu Fantazy dovolená II.

FANTAZY DOVOLENÁ II – 05/10 Ke snídani jsem přišel jako poslední. Dokonce úplně poslední. Místa u stolů byla již obsazena, až na to mé. Všechny u stolu jsem pozdravil a ještě než jsem si sedl, přelétl jsem pohledem ostatní přítomné. Cilka mi v náznaku posílala vzdušné polibky, Táňa mi zamávala a Bibiona na mne jen upřeně hleděla. Ostatní jsem neznal. Zatím.

Fantazy dovolená 08/10

Toto je 8 díl z 10 v seriálu Fantazy dovolená II.

Kůň Ferdík se mnou majestátně kráčel v kruhu kolem Irči, která mne neustále zásobovala pokyny, radami a sem tam i nějakou historkou na přilepšenou. Zajímavé bylo, že se mi minutu od minuty sedělo a jelo čím dál líp, až jsem se nakonec cítil jako hotový koňák. Irča to svým zkušeným zrakem postřehla a po čtvrthodině procházení dala povel ke klusu. Ferdík se poslušně rozběhl. Naštěstí mírným tempem, ale i tak jsem

Fantazy dovolená 09/10

Toto je 9 díl z 10 v seriálu Fantazy dovolená II.

Při páteční snídani mne čekalo překvapení. Barbora přede mne položila lístek s pozváním na prci-prci schůzku. Stálo tam: 6C pro 6D – v sobotu od snídaně na 24 hodin na pokoji č. 41. Protože lístek ležel volně na stole, David si ho pohodlně přečetl i obráceně a jenom hvízdnul. „Páni, to sem ale kokot. Že mě tohle nenapadlo a nedomluvil sem si to takhle s Cilkou.“ Lucie se na něj podívala a řekla:

Fantazy dovolená II. 10/10

Toto je 10 díl z 10 v seriálu Fantazy dovolená II.

Nedělní probuzení bylo plné překvapení. Zaprvé tím, že jsem byl v cizí posteli, zadruhé tím, že jsem v ní nebyl sám. Barbora, otočená na bok, se na mě dívala a nepokrytě si mne prohlížela od hlavy až k patě. V noci se mi podařilo odkopat přikrývku a tak jsem teď vedle ní ležel zcela nahý. Pár vteřin mi trvalo, než jsem přišel na to, proč tomu tak je.