S velkou lítostí musím všem našim čtenářům a autorům oznámit smutnou zprávu.  15.6.2019 nás navždy opustil Fred. Autor výborných povídek, ale zejména Korektor, který se staral o opravu chyb a úpravu slohu od samého začátku této stránky. Bez Freda by tahle stránka už dávno nebyla. Žil touto stránkou a pomáhal s jejím provozem, jak nejlépe uměl.

Frede díky za vše a “Ať ti tam to péro neoschne”.

Zobrazit za celou dobu
Zobrazit za celou dobu
1407
Zobrazit dnešní
Zobrazit dnešní
713

19 thoughts on “Fred”

 1. Stále nemůžu uvěřit této smutné zprávě. Fred nebyl jen kolega na tomto webu, ale i můj výborný kamarád. Svěřovali jsme jeden druhému se svými osobními problémy a on dokázal vždy poradit a pomoci.
  Jardo, děkuji ti za kamarádství a měj tam nahoře věčný klid.

 2. Neznal jsem ho osobně, ale také ho považuju za svého přítele. Jako první mě na webu uvítal svou proslulou hláškou a pak jsme se “střetávali” při korekturách nebo komentářích. Upřímnou soustrast pozůstalým.

 3. Milý Frede, tak dlouho jsem váhal s odpovědí na Tvůj poslední pozdrav, až jsem to nestihl. Už ani nevím jak dlouho jsme se znali, i když jsme se nikdy nedostali k osobnímu setkání ač jsme to několikrát plánovali. Teď už vím, kde se konečně setkáme ale nečekal jsem, že na naší schůzku přijdeš první. Jasně, věk se zastavit nedá, ale smrt dobrého člověka bolí obzvlášť. Budeš tady chybět.
  Díky Frede za přátelství

 4. Fred byl mým dvorním korektorem. Často jsme si psali, vypovídali se ze svých strastí i slastí i jsme si párkrát zatelefonovali. Snad to není ani měsíc, kdy jsem od něj dostal email, kde psal jak se má a jak se mu daří. Byl to dobrý člověk, fajn chlap a kamarád. Tak se Frede na tom korektorském a spisovatelském nebi měj dobře a pokud možno, drž ochrannou ruku nad tímto webem, jeho korektory i autory. Budeš mě strašně moc chybět. Hlubokou soustrast tvé rodině.

 5. Fred byl a na věky již zůstane zůstane jedním z nejlepších pisatelů povídek,
  který zcela jistě udělal mnoha lidem radost.
  Jiným korekturoval povídky a dával do kupy tyto stránky snad od jejich vzniku.
  Budiž mu za to dík a čest jeho památce.
  Pozůstalým přeji upřímnou soustrast.

 6. Fred byl můj první korektor. Tímto mu ještě jednou děkuji za rady i podporu a doufám, že se jednou tam nahoře potkáme a pokecáme.

  Život není těžký těžké je umírání.

 7. Co říci? Všichni tam jednou musíme, někdo drive, někdo později. Čest jeho památce a díky za spoustu práce pro tento web. Odpočívej v pokoji.

 8. Odpočívejte v pokoji pane. Vaše povídky patří mezi mé nejoblíbenější.

  To Tomáš: mohly by se na jeho počest zveřejnit všechny jeho povídky? Myslím ještě ze starého efenixu.

 9. Musím rict!, Že pro mě to je docela šok. Freda jsem měl moc rád. Byl velmi milý a každému rád pomohl. Nikdy nezapomenu, jak jsme si povídali třeba po chatu, anebo občas po mailech. Jeho Ať ti pero neoschne mi tu bude velmi chybět stejně tak, jako jeho komentáře a povídky. Věřím, že tě už nic netrápí a vše pobaveně sleduješ tam zezhora. Jinak rodině upřímnou soustrast.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *