S velkou lítostí musím všem našim čtenářům a autorům oznámit smutnou zprávu.  15.6.2019 nás navždy opustil Fred. Autor výborných povídek, ale zejména Korektor, který se staral o opravu chyb a úpravu slohu od samého začátku této stránky. Bez Freda by tahle stránka už dávno nebyla. Žil touto stránkou a pomáhal s jejím provozem, jak nejlépe uměl.

Frede díky za vše a “Ať ti tam to péro neoschne”.

Zobrazit za celou dobu
Zobrazit za celou dobu
2484
Zobrazit dnešní
Zobrazit dnešní
3

27 thoughts on “Fred”

 1. Stále nemůžu uvěřit této smutné zprávě. Fred nebyl jen kolega na tomto webu, ale i můj výborný kamarád. Svěřovali jsme jeden druhému se svými osobními problémy a on dokázal vždy poradit a pomoci.
  Jardo, děkuji ti za kamarádství a měj tam nahoře věčný klid.

  1. Freda jsem poznal osobně,když jsem jel z Moravy do Čech kvůli opravě.Dali jsme si “rande” a popovídali si cca 4 hodiny u něho doma.Sice musel odskakovat každou chvíli k nemocné manželce (těžký Alzeimer),ovšem bral to s humorem jemu vlastním s tím,že ten “zatracený Germán,který manželce pořád něco schovává” ,se asi z bytu vyhnat nedá….O manželku také obětavě pečuje Tomáš Teriresias,u kterého jsem se stavil na severu Moravy před dvěma roky a který na efenix přestal přispívat .Frede šťastnou cestu tam,kde není lidská zloba,závist a zášť. TRAMP

 2. Neznal jsem ho osobně, ale také ho považuju za svého přítele. Jako první mě na webu uvítal svou proslulou hláškou a pak jsme se “střetávali” při korekturách nebo komentářích. Upřímnou soustrast pozůstalým.

 3. Milý Frede, tak dlouho jsem váhal s odpovědí na Tvůj poslední pozdrav, až jsem to nestihl. Už ani nevím jak dlouho jsme se znali, i když jsme se nikdy nedostali k osobnímu setkání ač jsme to několikrát plánovali. Teď už vím, kde se konečně setkáme ale nečekal jsem, že na naší schůzku přijdeš první. Jasně, věk se zastavit nedá, ale smrt dobrého člověka bolí obzvlášť. Budeš tady chybět.
  Díky Frede za přátelství

 4. Fred byl mým dvorním korektorem. Často jsme si psali, vypovídali se ze svých strastí i slastí i jsme si párkrát zatelefonovali. Snad to není ani měsíc, kdy jsem od něj dostal email, kde psal jak se má a jak se mu daří. Byl to dobrý člověk, fajn chlap a kamarád. Tak se Frede na tom korektorském a spisovatelském nebi měj dobře a pokud možno, drž ochrannou ruku nad tímto webem, jeho korektory i autory. Budeš mě strašně moc chybět. Hlubokou soustrast tvé rodině.

 5. Fred byl a na věky již zůstane zůstane jedním z nejlepších pisatelů povídek,
  který zcela jistě udělal mnoha lidem radost.
  Jiným korekturoval povídky a dával do kupy tyto stránky snad od jejich vzniku.
  Budiž mu za to dík a čest jeho památce.
  Pozůstalým přeji upřímnou soustrast.

 6. Fred byl můj první korektor. Tímto mu ještě jednou děkuji za rady i podporu a doufám, že se jednou tam nahoře potkáme a pokecáme.

  Život není těžký těžké je umírání.

 7. Co říci? Všichni tam jednou musíme, někdo drive, někdo později. Čest jeho památce a díky za spoustu práce pro tento web. Odpočívej v pokoji.

 8. Odpočívejte v pokoji pane. Vaše povídky patří mezi mé nejoblíbenější.

  To Tomáš: mohly by se na jeho počest zveřejnit všechny jeho povídky? Myslím ještě ze starého efenixu.

 9. Musím rict!, Že pro mě to je docela šok. Freda jsem měl moc rád. Byl velmi milý a každému rád pomohl. Nikdy nezapomenu, jak jsme si povídali třeba po chatu, anebo občas po mailech. Jeho Ať ti pero neoschne mi tu bude velmi chybět stejně tak, jako jeho komentáře a povídky. Věřím, že tě už nic netrápí a vše pobaveně sleduješ tam zezhora. Jinak rodině upřímnou soustrast.

 10. Díky Frede za všechno. Díky tvým povídkám a provedeným korekturám ostatních autoru tady s námi budeš i nadále a doufám, že budeš inspirací pro další autory. R.I.P.

 11. Ještě koncem května jsem si psal s Fredem. Jeho zdravotní stav mu již nedovoloval psát a tak ťukal jedním prstem s občasnými přestávkami.
  Svěřil se mi s tím, že má ještě rozepsané nějaké povídky a že je musí dokončit.
  Zároveň měl připravené takové patetické rozloučení se svými příznivci, jakoby něco tušil, ale už ho nenapsal.
  Stačil jsem ho ujistit, že já i další korektoři se budeme snažit odvádět svou práci alespoň tak dobře, jako on.
  Freda už nikdo nepřekoná. On tomuto webu věnoval veškerý svůj čas a energii, on jím zkrátka žil.
  Frede, budeš tu s námi i nadále v našich srdcích, v našich vzpomínkách.

 12. Že jsem sem lezl… ;-( Vzpomínám si na své začátky na tomto webu, Fredovy emaily s radami a instrukcemi ohledně korektur, drobnými neurotickými stížnosti na Toma a někdy až úzkostlivým strachem nad dočasnou nefunkčnostní webu. Z jeho emailů bylo patrné, že pro tento web žil a byla to jedna z jeho mála radostí. Věřím, že teď už všechny jeho starosti nahradily jen samé radosti a třeba si najde i chvilku a mrkne seshora sem dolů, aby se podíval, jak se webu dál daří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *